Stare gry DOS

Stare gry działające w systemie DOS zamieszczone w serwisie zostały sprawdzone na DOSBOX emulatorze DOS'a.

Duke Nukem 3D
Kliknij aby powiększyć

Gra FPS, w której zadaniem bohatera jest obrona Ziemi przed najeźdźcami z kosmosu. Bohater, Duke ma do dyspozycji dość potężny arsenał broni poczynając od pistoletu a kończąc na bazuce. W grze przechodzimy kolejne etapy stawiając czoła coraz większej liczbie uzbrojonych kosmitów. Na końcu przyjdzie nam walczyć z bossem co nie jest prostą sprawą. Ciekawe czy dasz radę...! Miłej zabawy.

Tytuł: Duke Nukem 3D
Gatunek: FPS
Producent: Apogee Software
Rok wydania: 1996
System operacyjny: DOS, Windows (działa w DOSBOX)
Rozmiar: 43.8
Link do gry: Link do gry

DOOM II
Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Hell on Earth jest bezpośrednią kontynuacją Dooma. Niemal natychmiast po zakończeniu misji na Marsie bezimienny żołnierz, w którego się wcielamy, ponownie staje naprzeciw monstrom: po powrocie na Ziemię okazuje się, że potwory dotarły i tutaj, zabijając miliony ludzi. Plan ludzkości na ocalenie wydaje się prosty: należy zdobyć statek kosmiczny i odlecieć gdzieś, gdzie będzie można się osiedlić i w spokoju założyć nową cywilizację. Problem tkwi w tym, że jedynym statkiem jest ten należący do obcych. Grupa ludzi postanawia odebrać go obcym, jednak prawie wszyscy giną – pozostaje tylko nasz żołnierz, któremu samotnie przyjdzie pokonać dziesiątki potworów.

Tytuł: Doom 2
Gatunek: FPS
Producent: ID Software
Rok wydania: 1994
System operacyjny: DOS (działa w DOSBOX)
Rozmiar: 14.8 MB
Link do gry: Link do gry

STARGUNNER
Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kiedy olbrzymie statki kosmiczne należące do przedstawicieli rasy Barak zjawiły się na orbicie planety Amdara, mieszkańcy tej ostatniej postanowili powitać przybyszy i pomóc im w kolonizacji sąsiedniego układu. Barakowie okazali wdzięczność w nietypowy sposób – atakując swoich niedoszłych towarzyszy i zamieniając Amdarańskie metropolie w ruinę. Od tamtych wydarzeń minęło dwa tysiące lat. Terroryzowani mieszkańcy Amdary próbując pozbyć się raz na zawsze okupantów, w tajemnicy przygotowali elitarną jednostkę pilotów, której nadano kryptonim „Stargunners”. Wyruszając samotnie na planetę zamieszkaną przez Baraków, mają oni nadzieję zniszczyć ogromną flotę nieprzyjaciela, zrzucając tym samym jarzmo niewolnictwa. Gracz wcieli się w jednego z takich śmiałków.

Tytuł: Stargunner
Gatunek: Strzelanina kosmiczna
Producent: Apogee Software
Rok wydania: 1996
System operacyjny: DOS, Windows (działa w DOSBOX)
Rozmiar: 83.1 MB
Link do gry: Link do gry

Mortal Kombat I

Zadaniem gracza jest pokonanie jak największej liczby przeciwników. Stajemy do turnieju, w którym bierze udział oprócz naszego bohatera jeszcze ponad 30 zawodników. Do walki stajemy na arenie i musimy staczać pojedynki z coraz to lepszymi zawodnikami. Najgroźniejszymi przeciwnikami są boosowie.

Tytuł: Mortal Kombat I
Gatunek: bijatyka
Producent: Midway
Rok wydania: 1996
System operacyjny: DOS, Windows (działa w DOSBOX)
Rozmiar: 6.9 MB
Link do gry: Link do gry

Jesteś na stronie Główna - Ściągnij - Gry DOS