Pytania o płytę instalacyjną

 

Kiedy chcemy dodać nowe programy uaktualnić sterowniki, Windows dość często pyta nas o płytkę z wersją instalacyjną systemu.

Jest to dość uciążliwe. Można temu zaradzić w dość łatwy sposób. Po pierwsze należy wygospodarować na dysku twardym ok. 150 MB wolnego miejsca, po drugie należy nieznacznie zmienić rejestr Windows.

Jeśli stwierdzimy, że miejsca jest dosyć należy umieścić wersję instalacyjną w napędzie CD i przegrać na dysk twardy katalog Win98.

Katalog Win98 możemy przykładowo umieścić w folderze "Moje dokumenty". W tym celu klikamy podwójnie na ikonę napędu CD-romu. Odnajdujemy folder "Win98" klikamy na niego lewym przyciskiem myszki a następnie prawym i wybieramy "Kopiuj". Następnie wracamy do katalogu "Moje dokumenty" klikamy na pustej przestrzeni prawym przyciskiem myszki i wybieramy wklej. Zaczyna się kopiowanie plików z płyty instalacyjnej. Czas potrzebny na skopiowanie 150 MB uzależniony jest od szybkości komputera.

Po skopiowaniu plików klikamy na potem i wpisujemy

 

Klikamy na "OK". Uruchamia się edytor rejestru.

Przed edycją rejestru należy utworzyć jego kopię zapasową.

Klikając na rozwijamy poszczególne klucze:

, , , , i na klucz .

W prawym oknie edytora odnajdujemy wpis "SourcePath"

 

Następnie klikamy na niego prawym przyciskiem myszki i wybieramy .

W pole "Dane wartości" wpisujemy ścieżkę dostępu do wcześniej utworzonego katalogu z wersją instalacyjną systemu. W tym przypadku jest to: c:\moje dokumenty\win98\.

Klikamy na O.K a następnie zamykamy edytor rejestru. Od tej chwili system w razie potrzeby będzie korzystał z plików instalatora umieszczonych na naszym dysku twardym.

Tu kupisz tanio legalny system


Jesteś na stronie Główna - Winsows 98 - Sztuczki - Pytania o płytkę instalacyjną